EKİBİMİZ

Av.Melih AKKURT1984’te Ankara’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamladı.2003 yılında yüksek öğretimine KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladı. 2004 yılında eğitimine kaldığı yerden Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam etti.2005 yılında Çankaya Üniversitesi Siyaset ve Diplomasi Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci başkanlığı görevine, Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine ve YÖK nezdinde toplanan Ulusal Öğrenci Konseyinde Gözlemci Üyelik görevlerine seçildi.

2007 yılında Çankaya Üniversitesi’nden derece ile mezun oldu.5-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Çankaya Üniversitesi’nde düzenlenen Çankaya 2006 Münazara Turnuvası’nda 8 takım arasından finale katılarak, hükümet açılış takımı olarak savundukları “Yasama Dokunulmazlığı Kaldırılmalıdır” tezi ile takım arkadaşı ile birlikte birincilikle tamamladı.

2006 yılında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (ASAM) Rusya-Ukrayna Araştırmaları Masasında yaptığı stajını “Rusya Federasyonu’nun Güney Kafkasya Politikası” adlı tezini savunarak tamamladı. 2009 yılında yine ASAM’da Ulusal Güvenlik dersleri aldı.

2007 yılında Ankara Barosunda avukatlık stajına başladı. Avukatlık stajını yaptığı yıl Ankara Barosu Staj Kurulu Grup Sözcüleri Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

2008 yılında Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır.2009 yılında Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku yüksek lisans programını “Kamu İhale Kurumu’nun Kuruluşu, İşleyişi ve İşlevsel Özellikleri” isimli tezi ile tamamladı.

2010 yılında Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku isimli kitabı yayınlandı.Ankara Barosu Bilişim Hukuku, Rekabet Hukuku sertifika programlarına katılmış olan Av. Melih AKKURT 2011 yılında Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.Av. Melih AKKURT başkan yardımcılığı görevini sürdürdüğü Kurul nezdinde açtığı Kamu İhale Hukuku Sertifika Programında Kamu İhale Kurumu Uzmanları, Daire Başkanları ve Hukuk Müşavirleri ile birlikte Avukat, Hakim, Savcı ve Akademisyenlere ders verdi.Av. Melih AKKURT İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

Yayınlar/Makaleler:

Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku, Adalet Yayınevi, Ankara, Mart, 2010

Özel Sektöre Taahhüt Edilen Yapım İşlerinde İş Deneyim Belgesine Dayanak Teşkil Eden Sözleşmenin Notere İşin Bitiminden Sonra Onaylatılmasına Kamu İhâle Kurulu ve Danıştay 13. Dairesi’nin Yaklaşımı, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Dergisi, Temmuz-Ağustos 2010, S. 120, s. 86-89

Üye Olunan Kuruluşlar:

Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Üyesi, Türk Hukuk Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi (Ydk), Ankara Barosu Yayın Kurulu Üyesi, Türk Hukuk Enstitüsü Üyesi, Rus Kültür Derneği (Ассоциации Русской Культуры) Üyesi.

 

Rahat GURBANOV13.09.1981’de Türkmenistan’da doğdu. 1988-1993 Murgap İlk Öğretim Okulu’ndan (Türkmenistan) , 1993- 1999 Merv Türkmen-Türk Lisesi’nde (Türkmenistan) okudu. 1999 yılında Yüksek Öğretimine MİTSO Hukuk Fakültesinde (Minsk-Beyaz  Rusya) başladı. 2003-2007 yılları arasında eğitimine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam  etti.

2006 yılının yaz döneminde Delgado Community  College (New Orleans  /  LA /  USA ) de ceza adaleti dersleri aldı. 2007-2009 yılları arasında Stajyer Avukat  olarak Ankara Barosu (Ankara Barosu Eğitim Merkezi)’nde çalıştı. 2008-2010 yükseklisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku  Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2008-2009 yılında Stajyer Avukat  Hukuk Danışmanı (Rusya,  Türkmenistan ve Türk Ticaret Hukuku ) olarak görev yaptı. 2010 yılında Doktorasını  yaptığı  Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda devam etmektedir.

Ticaret Hukuku Uzmanı Rahat GURBANOV İngilizce, Rusça ve Türkçe bilmektedir.

iletisim